جراحی دکمپرس کردن. آرتروسکوپیک ساب اکرومیال
پرسش و پاسخدسته بندی: Questionsجراحی دکمپرس کردن. آرتروسکوپیک ساب اکرومیال
Korush Pakzad asked 1 سال ago

با درود بر شما جناب دکتر. من اولین بار هست که اینجا سوالی مطرح میکنم. چون نروژ زندگی میکنم, آشنایی زیادی با قوائد سایت و مطرح کردن سوال ندارم. به هر حال سوالم رو میپرسم و امیدوارم روشم برای ارسال سوال درست باشد. همسر من چند روزی پیش در نروژ عمل جراحی دکمپرس کردن و آرتروسکوپیک ساب اکرومیال را انجام داد. البته درتوضیحات جراح, تشخیص رو اینگونه نوشتند :
M751 Subacromial impingement with partial supraspinatus rupture right side
دو سوال داشتم. ۱٫ آیا در این عمل , تاندون شانه هم پارگی داشته و در عمل جراحی دوخته شده؟ (چون ظاهرا پزشک جراح گفت احتیاجی به دوختن نبود) و کلا این عارضه رو چطور فیکس میکنند؟ فقط با تراشیدن زائده ها و جابجایی؟
۲٫ الان که نزدیک چهر روز از عمل میگذرد, همسرم حدود سه سا چهر بار صدای تق تق زیادی از شانه عمل شده, شنید. این صدا قبل از عمل هم در هنگام خواب اتفاق افتاده بود. آیا مشکلی هست؟
با تشکر فراوان. کوروش

1 Answers
dr-mah عضو سایت answered 1 سال ago

با سپاس از شما و پوزش از دیر پاسخ دادن ما،
اگر پارگی کمتر از ۵۰ درصد ضخامت تاندن باشد معمولا نیازی به ترمیم ندارد با این حال در صورت نیاز با پیچهای خیلی ظریف به نام انکور(anchor) به استخوان ترمیم میشود.
صدای بعد از عمل ممکن است از تورم تاندنی بعد از عمل ویا جابجاییهای تاندن بایسپس ویا ناصافیهای ساب اکرومیال ایجاد شده باشد و معمولا به مرور زمان برطرف میشود اما بهتر است با پزشکتان مشورت کنید.